AKCJA "KOREK"

Zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców do włączenia się w akcję „Korek”,

w której nasza szkoła bierze udział już od kilku lat.

W tym roku pomagamy Mateuszowi.

Mateusz Banaś ma 25 lat, żonaty, tata dwóch małych córeczek.
W styczniu 2015 roku uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego doznał złamania kręgosłupa z uszkodzeniem rdzenia kręgowego w odcinku piersiowym. W efekcie czego cierpi na niedowład kończyn dolnych. Zaraz po wypadku Mateusz przeszedł poważną operację i rozpoczął ciężką rehabilitację, która pozwoli mu wrócić do sprawności. Ta jest jednak bardzo kosztowna.

mateusz

Zbierając korki pomagasz wrócić do sprawności.

7

Do biblioteki można przynosić plastikowe nakrętki z napojów, środków chemicznych i art. spożywczych. Uczniowie za okazaną pomoc i zrozumienie otrzymają w zamian uwagę pozytywną.

Dla wielu z Was korek to nic nie znaczący śmieć, a dla Mateusza to szansa na normalne życie.

Wszystkim ludziom, którym nie są obojętne losy Mateusza bardzo dziękujemy!

Grafika ze strony: https://pixabay.com/pl/kapsle-tworzywo-recykling-nakr%C4%99tki-743219/ autor: Artur Konik: udostępniona na licencji CC0 Public Domain (Darmowy do użytku komercyjnego. Nie wymaga przypisania.)