NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

pobrane

20171003 084545

Z przyjemnością informujemy naszych czytelników, iż w roku szkolnym 2016-2017 nasze gimnazjum znalazło się wśród placówek oświatowych, które otrzymało wsparcie finansowe w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020”. Program ma na celu wspieranie w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

W ramach tego projektu na zakup książek do szkolnej biblioteki otrzymaliśmy kwotę 15 tys. zł.  Z czego 12 tysięcy zł – pochodzi z budżetu państwa, a 3 tys. zł z budżetu Gminy Zwoleń.

Z pieniędzy tych zostało zakupione 885 pozycji.  Zakupione książki pochodzą przede wszystkim z wyboru  uczniów  i nauczycieli, którzy w maju zgłaszali swoje propozycje. Listy zostały opracowane przez bibliotekę szkolną na podstawie plebiscytu „Wybieramy książki do biblioteki”. Swoje propozycje przedstawiła również Rada Rodziców. Lista książek została skonsultowana z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Zwoleniu.

Wszystkich czytelników już wkrótce serdecznie zapraszamy po nowości książkowe. Życzymy przyjemnego czytania.

NAJLEPSZY CZYTELNIKDSCN8827

W konkursie na najlepszego czytelnika wygrała Weronika Komisarska z kl. 3c. Nagrodę wręczyła jej podczas zakończenia roku szkolnego przedstawicielka Rady Rodziców pani Bożena Basiewicz. Gratulujemy.

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!IMG 4833

Dnia 1 czerwca 2017 roku uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani: Elżbiety Kramek, Edyty Cieślik i Sylwii Wolskiej brali udział w akcji masowego czytania - „Jak nie czytam, jak czytam!".                                                                                 Pomysłodawcą i głównym organizatorem przedsięwzięcia jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole", a głównym celem jest promocja czytania książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie oraz wykorzystanie masowej akcji do pokazania większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej...

OGŁOSZENIE O KONKURSIE WIEDZY O JANIE KOCHANOWSKIM

Kochanowski og. 2017