ZAPEWNIJ SWOJEMU DZIECKU BEZPIECZNE DZIECIŃSTWO!

Fundacja Dzieci Niczyje służy swoim doświadczeniem i pomocą wszyskim rodzicom, których dzieci uzależnine są od interntu.

Na stronie www.dzieckowsieci.pl znajduje się wiele materiałów, działań profilaktycznych i interwencji związanych z nadużywaniem internetu.

Telefon dla rodziców:

Pomoc i wsparcie dla rodziców, których dzieci doświadczają zagrożeń online udzielana jest  pod numerem telefonu     800 100 100.

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:

Pomoc w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa online dla osób poniżej 18 roku życia dostępna jest pod telefonem 116.111 oraz na stronie 116111.pl

DROGI RODZICU, CHROŃ SWOJE DZIECKO W SIECI!

Przykłady bezpłatnych zabezpieczeń

• Naomi 3.2.90
  • Beniamin 1.4.188
  • Ochraniacz 1.22
  • Visikid 1.0.5

Więcej informacji o tych programach z możliwością ich pobrania znajduje się w serwisie "Bezpieczne dzieci w sieci"

w dziale "Ustawienia komputera" cyberprzestepczosc.info/dzieckowsieci

WSZYSCY RODZICE NASZYCH UCZNIÓW MOGĄ KORZYSTAĆ

Z USŁUG BIBLIOTEKI I CZYTELNI MULTIMEDIALNEJ

PO UPRZEDNIM OKAZANIU DOWODU TOŻSAMOŚCI

SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Szanowni Rodzice!untitled

Czy chcecie, aby wasze dzieci były inteligentniejsze? Miały więcej empatii? Zachęcajcie je do czytania książek. W oczytanym środowisku jest więcej innowacji i mniej przestępczości. Lektury dostarczają czytelnikowi wzorców postępowania. Z przeczytanych tekstów wyciągamy wnioski, dotyczące zachowania się w różnych, czasem trudnych i skomplikowanych sytuacjach życiowych. By odpowiednio funkcjonować musimy potrafić czytać i pisać. W końcu większość informacji, które są nawet w Internecie, trzeba jednak odczytać i zrozumieć. Czytając różnorakie teksty spotykamy się z poprawnym i pięknym językiem. Dzięki temu uczymy się prawidłowej wymowy, poprawnej budowy zdań oraz przyswajamy pisownię trudnych wyrazów. Kto dużo czyta, ten dużo wie i umie. Czytanie przede wszystkim rozwija wyobraźnię. Regularne czytanie sprawia, że czytamy szybciej i sprawniej budujemy poprawne składniowo zdania. Czytając poszerzamy nasza wiedzę ogólną o świecie, dowiadujemy się wciąż nowych i ciekawych rzeczy. W obecnych czasach umiejętność czytania stała się jeszcze ważniejsza niż kiedykolwiek. To dlatego, że funkcjonujemy w społeczeństwie opartym na e-mailach i sms-ach, czyli świecie krótkich informacji pisanych. Dziś komputery są stałym wyposażeniem każdego domu. Przed ich ekranami siadają coraz młodsze dzieci. Tymczasem rośnie liczbę przypadków występowania u najmłodszych uczniów rozmaitych zaburzeń utrudniających naukę, które mogą być efektem m.in. nadmiernego korzystania z nowych technologii. Dziecko zbyt długo siedzące przy komputerze narażone jest na wady postawy, otyłość, bóle głowy i pleców, nadwyrężenie mięśni nadgarstków czy wady wzroku. Cierpią na tym również inne aktywności – dziecko mniej pisze i rysuje ręcznie, rzadziej czyta książki czy wychodzi na świeże powietrze, mniej czasu spędza z rówieśnikami. Pojawiają się kłopoty z nauką pisania. W związku z tym jest coraz więcej dzieci dyslektycznych i dysgraficznych. Dziecko może świetnie sobie radzić z myszą i klawiaturą komputera, ale dużo gorzej z ołówkiem czy długopisem. Dla zwolenników całkowitego zastąpienia pisania ręcznego przez stukanie w klawiaturę naukowcy mają złą wiadomość – z punktu widzenia efektywności uczenia się - pisanie ręczne jest bardziej wartościowe. Angażuje więcej zmysłów i pobudza inne obszary mózgu. Ruchy dłoni przy pisaniu ręcznym angażują pamięć motoryczną w sensomotorycznej części mózgu. W efekcie zapisywane w ten sposób informacje lepiej się zapamiętuje i łatwiej je później odtworzyć. Pojawiają się również trudności z koncentracją uwagi, nadpobudliwość, trudności z nawiązywaniem kontaktów, wady wymowy czy wręcz zaburzenia rozwoju mowy.

Dlatego codzienny trening mózgu poprzez czytanie spowoduje, że Wasze dzieci będą się prawidłowo rozwijać i odpowiednio funkcjonować w społeczeństwie.

To Wy – Rodzice, macie wpływ na to, kim zostanie Wasze dziecko.

DOBRY RODZIC - DOBRY START

Grafika ze strony: https://pixabay.com/pl/do-czytania-czytaj-ksi%C4%85%C5%BCki-babcia-796374/ autor: Aline Dassel; udostępniona na licencji CC0 Public Domain (Darmowy do użytku komercyjnego. Nie wymaga przypisania.)