Kocyk, polarek czy coś innego

Dziecięcy sen, jest ważny nie tylko dla samych dzieci. Powala również na chwilę wytchnienia dla rodziców. Warto, więc zadbać o to by sen przyszedł zarówno szybko jak i z radością. Część dzieci ma niestety, jednak duże „zdolności” w rozkopywaniu się spod kołderki, bądź kocyka. Z tego też powodu, zanim naszą pociechę obdarujemy kolorową kołderką, kocykiem, bądź też piżamką, warto najpierw sprawdzić, w czym czuje się ono najlepiej i dopiero wówczas udać się na zakupy.

W każdym przypadku, należy pamiętać, że, mimo iż nasze dziecko jest czyste i pachnące, to należy prać zarówno piżamkę, jak i kocyk czy poduszeczki. Na wszystkim tym żyją niewidoczne roztocza, które w nadmiernej ilości mogą powodować choroby i uczulenia. Dotyczy to w takim samym stopniu dzieci, jak i osób dorosłych. Warto więc mieć przynajmniej dwa-trzy komplety, na ewentualną zmianę. Tym bardziej, że dzieci w różnym wieku, przydarzają się w nocy „niespodzianki” i należy je szybko wymienić.

Warto też zwracać uwagę na materiał i wykonanie. Część materiałów i kołderek, które wypełnione są pierzem, mogą uczulać, dlatego też zalecane jest stosowanie poduszeczki i kołdry z wypełnieniem hipoalergicznym. Te lekkie mogą być z łatwością zrzucone, przez co żywsze maluszki, dlatego nadają się raczej dla dzieci o bardziej spokojnym śnie.

Ciekawym rozwiązaniem są wykonane z ciepłych materiałów polarki, które spełniają rolę piżamki. Dzięki nim dziecko nie ma możliwości zrzucenia ich z siebie, dzięki, czemu nie ma obawy, że w nocy zmarznie. Podobną rolę może spełnić kocyk, bądź też śpiworek, w który owiniemy dziecko. Tego rodzaju kocyk może stać się po pewnym czasie ważnym przedmiotem dla naszego dziecka, który z chęcią będzie nosił ze sobą przy każdej okazji.

Kocyk, polarek, kołderka i poduszeczka, powinny być w miarę możliwości miękkie i najlepiej oczywiście gdyby były kolorowe, co dziś jest raczej standardem. Warto również zwrócić uwagę, czy nie posiadają dziurek, w które małe dziecko mogło by zaplątać paluszki bądź rączkę. Dziś na rynku można znaleźć naprawdę duży wybór ubranek i pościeli dla dzieci w najróżniejszych kształtach oraz kolorach. Jeżeli jednak nic nam nie odpowiada, sami z łatwością możemy uszyć dla naszej pociechy coś od serca.