Wyprawka do żłobka – o czym warto pamiętać

Mimo, że czas spędzony przy mamie jest bardzo potrzeby każdemu dziecku, należy również pamiętać o tym, że czas jest niestety nieubłagany. Przychodzi, więc moment, kiedy mama musi udać się do pracy, zaś dziecko trafia wówczas do żłobka. Miejsce to jest dziś bardzo przyjazne dla dzieci, zaś opiekunki oferują swoją pomoc i całe serce dla każdego z dzieci.

Jednak nawet wizyta w żłobku wymaga odpowiedniego przygotowania. Dotyczy to nie tylko bardzo ważnego okresu, kiedy dziecko adaptuje się do nowego otoczenia. Ponieważ dziecko spędzi w żłobku kilka godzin, należy je do tego odpowiednio przygotować. Na szczęście wiele ze żłobków, przekazuje swoje wskazówki do tego, co należy przynieść, jako przysłowiową wyprawkę dla naszej małej i kochanej pociechy. Część z ewentualnych sytuacji sami jesteśmy oczywiście przewidzieć. Z tego powodu, należy oczywiście pamiętać o ubranku na zmianę, gdyż dziecko może się pobrudzić, bądź też zamoczyć. Warto również pamiętać o bucikach na zmianę, gdyż coraz częściej dzieci zamieniają obuwie wchodząc do pomieszczeń, gdzie toczona jest nauka oraz zabawa. Jednocześnie przyda się do tego worek, gdzie buty, bądź inne przedmioty będą mogły być przechowywane. Warto pamiętać również o takich podstawowych przedmiotach jak ręczniczek, pieluchy, chusteczki (najlepiej nawilżane), czy śliniaczki. Jeżeli dziecko je jeszcze z butelki, to warto dołączyć przynajmniej dwa komplety. Podobnie rzecz dotyczy innych przedmiotów, głównie śliniaczków, które zawsze szybko się brudzą.

Na sam koniec, choć to z pewnością również bardzo ważne, należy pamiętać, o piżamce, poduszce oraz kołderce. W żłobku, znaczna część dzieci z radością oddaje się leżakowaniu, choć zdarzają się niekiedy wyjątki. W takich sytuacjach, z pewnością będą bardzo potrzebne. Podobnie ma się z czymś, co sprawia dzieciom radość. Mowa tu o własnej maskotce, bądź innej przytulance, która pozwoli spokojnie zasnąć, dzięki czemu dziecko jest z pewnością bardziej spokojne i nie płacze.

Rzeczy powinny być opisane, czy to po przez naszywkę, wyszycie imienia i nazwiska, bądź też po przez naklejenie karteczki z danymi. Dzięki temu nie zgubią się lub też przez pomyłkę nie trafią do innego dziecka.