Zabawkowy zawrót głowy

Dla dzieci chcemy jak najlepiej. Z tego też powodu chcemy im ofiarować wszystko to, czego pragną. Niestety, a może stety, dzieci są czułe na żywe kolory, ruch, piszczące elementy i możliwość przesuwania. Na części z tych potrzeb, bazują bardzo popularne dziś gry i zabawy edukacyjne. Łączą one kolory, kształty i dźwięki odpowiednio je przypisując do danego przedmiotu.  Zależności od wieku dziecka można wybierać spośród szerokiego grona gryzaków, klocków, lalek samochodzików i domków. Wszystko w najróżniejszych kształtach i kolorach. W ten sposób można nauczać nie tylko liczenia, naucza się w ten sposób jak wyglądają litery, jak brzmi ich wymowa, a nawet można słuchać i nauczyć się bajek, gdyż po naciśnięciu odpowiedniego przycisku, książka osłonie sama się czyta. Jest to z pewnością duże ułatwienie i stwarza wyjątkowe możliwości, które są już od dawna wykorzystywane zarówno w przedszkolach, jak i żłobkach. Dzieci w ten sposób chętniej poznają świąt, szybciej przyswajają wiedzę i poszczególne zdolności.

Warto jednak pamiętać, że powinno się zwracać uwagę czy dana zabawka i gra, jest odpowiednia dla dziecka. Najczęściej zabawki, są oznaczone w minimalny wiek dziecka. Jest tak szczególnie w przypadku, kiedy pewne małe elementy mogą zostać przez takie dziecko oderwane i ewentualnie połknięte. Warto też zapoznać się z tym, czy farba i plastik wykorzystany w produkcji zabawki ma odpowiedni atest i certyfikat. Brak takich atestów może spowodować w przyszłości ewentualne choroby, gdyż mogą być one toksyczne. Dlatego też warto odpowiednio dobierać zabawki dla dzieci. Ponieważ są one małe, nie rozumieją, kiedy mówi się do nich, że mają czegoś nie prać do buzi. Dzieci mają taką tendencję, gdyż lubią i muszą próbować i dosłownie smakować otoczenie. Należy również pilnować wszelkich sznurków, które mogą przypadkowo okręcić się wokoło szyi.

Zabawki w postaci prezentów, mogą, więc okazać się niekiedy nietrafionym pomysłem. Z jednej strony można je wówczas schować i dać dziecku, kiedy osiągnie już odpowiedni wiek, bądź też wymienić w sklepie na inny towar.

Ważne jest również zapoznanie się z instrukcją, która powinna być dołączona do zestawu. Jest tak szczególnie w przypadku, kiedy zabawka składa się z kilku elementów, które należy połączyć we właściwy sposób. Montaż oraz instrukcja obsługi, powinna być wykonana w języku polskim.